Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 12:31 Bu haber 20175 kez okundu
 
10 yaşındaki Hilal Esmanur Zonguldak'ı böyle tanıttı
GÜNDEM Haberi
10 yaşındaki Hilal Esmanur Zonguldak'ı böyle tanıttı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal uygulama olan "Zoom" üzerinden Zonguldak'ta görev yapan öğretmenler ve öğrenim gören öğrencilerle canlı yayın gerçekleştirdi. 10 yaşındaki Fener İlkokulu'nu bitiren Hilal Esmanur Akmeşe Zonguldak'ı giydiği madenci elbisesi, baret ve fenerle tanıtmasından dolayı takdir topladı. 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Youtube üzerinden "Zoom" aracılığıyla "Ziya Öğretmen Zonguldak'ta" adı altında canlı yayın programı gerçekleştirdi. Şehit Prof. Dr. İlhan Varak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Betül Akmeşe, pandemi süresi boyunca okulda bazı öğrencilerin uzaktan eğitim sistemini kullandıklarını ve birkaç öğrencinin ise hafızlık sınavlarını geçtiklerini belirtti. Akmeşe'nin konuşmasından sonra mikrofonu alan ve Fener İlkokulu'nu bitiren 10 yaşındaki Hilal Esmanur Akmeşe ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la sohbet etti. Akmeşe, evde kaldığı sürece derslerine çalıştığını ve Türk kahvesinin yapımını da öğrendiğini hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u evine kahve içmeye davet etti. Bu durum karşısısında Bakan Selçuk, Hilal Esmanur Akmeşe'ye teşekkür etti. Akmeşe yine Bakan Selçuk'tan kitap istedi, Bakan Selçuk ise Hilal Esmanur'un isteğini kırmadı ve kendisine kitap göndereceğini belirtti. 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ayrıca Hilal Esmanur ile konuşurken üzerindeki madenci elbisesini, bareti ve fenere dikkat ederek, Zonguldak'ta madenciliğin emek sarf edilerek yapıldığını ve madenciliğin önemli bir vazife olduğunu ifade etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, yaşındaki, Hilal, Esmanur, Zonguldak'ı, böyle, tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı