Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 16:20 Bu haber 519 kez okundu
 
Çaycumalı Özge hemşireden coronayı atlattı!.
GÜNDEM Haberi
Çaycumalı Özge hemşireden coronayı atlattı!.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesi Düz Mahallesinde ikamet eden ve hemşire olan Özge A. Koronavirüs şüphesi sonucu tedavi altına alınmıştı. Tedavi sonucunda Özge hemşire eski sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu ve görevine başladı.

 

Geçtiğimiz günlerde Koronavirüs KOVİD-19 şüphesi ile gözlem altına alınan ve hastanede tedavi gören Saltukova beldesi Düz Mahallede ikamet eden Özge A. yapılan test ve tedavi süreci sonrasında Koronavirüs hastalığını yenerek eski sağlığına yeniden kavuştu ve hemşirelik görevine kaldığı yerden devam etti.

 

Özge A. sosyal medya hesabından takipçilerine mesaj vererek; "Doya doya nefes alabilmek o kadar güzel bir nimetmiş ki ya da ne biliyim alabildiğince yürüyebilmek, koşabilmek, arkadaşlarınla karşılıklı sohbet edebilmek, ailenle içtiğin bir bardak sıcak çay bile o kadar kıymetliymiş ki. Hatta yediğin yemeğin tadını alabilmek mesela ne büyük bir lüksmüş. Şu bir haftadır yaşadıklarım ne kadar bencil bir insan olduğumu gösterdi bana. Şikayet ettiğim hayatın belki de başkalarının hayali olabileceğini öğretti. Mesela şükrü öğretti. Hayat o kadar anlık ki küslüğün, kırgınlıkların, kibirliliğin hiçbir hükmü yok. Para değil de insan biriktirebilmekmiş en büyük zenginlik. Aylarca evde durmaktan yakındım ama evde kalmak günlerdir tek başına bir odanın içinde kalmaktan daha güzelmiş. Bazı durumları gerçekten bir şeylerden ders alabilmemiz için yaşatıldığına inanıyorum ve insanın yalnızlığa bırakıldığı yolculuk kendi benliğine ulaşımından başka hiçbir şey değilmiş.." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaycumalı, Özge, hemşireden, coronayı, atlattı!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı