Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 15:02 Bu haber 604 kez okundu
 
İlköğretim haftası kutlandı.
EĞİTİM Haberi
İlköğretim haftası kutlandı.


İlköğretim haftası kutlandı.

 

 

Zonguldak`ın, Gökçebey, İlçesinde İlköğretim Haftası tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

 

İlk kutlama Cumhuriyet Meydanı'nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Alagöz'ün Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.

 

 

Atatürk İlkokulu'nda devam programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Alagöz 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

Alagöz: " Bir iki yıldır tüm insanlığın tüm dünyanın veya ülkemizin diğer ölçekte ilçemizin covid-19 salgını ile mücadelesi kapsamında en çok kapalı kalan maalesef eğitim kurumlarımız oldu.

 

 

Biz öğretmenler uzmanlık alanı olan yüz yüzyüze eğitim temaslı eğitim hissederek eğitimden yani uzmanlık alanlarından uzaklaştık. Uzaktan eğitim konuyla belki elimizden geleni yeni bir yöntemi bir çok bilimsel teknikleri denedik ama asıl işimizi bence yapamadık.  Bu öğretim yılına 1 eylülde birinci sınıfların uyum eğitimi, 6 eylülden itibaren de tüm talebelerle yüzyüze eğitime başladık. Yolumuz zor, yolumuz meşakatli. Toplumun tüm talebelerimizi desteklemesi gerekiyor. Salgın ve Covid-19 kurallarına uyması gerekiyor ki biz okullarımızı açık tutalım. Sevgili meslektaşlarım ve canım öğrencilerim bu güzel ortamlardan mahrum olmasın. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu ve başarılı olsun inşaallah, sağlıklı olsun yüz yüze olsun." ifadelerini kullandı.

 

 

Düzenlenen törene Belediye Başkanı Vedat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Alagöz, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Program öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteri, şiir ve müzik etkinlikleri ile son buldu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlköğretim, haftası, kutlandı., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı