Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 22:41 Bu haber 2176 kez okundu
 
Vali Bektaş banka kuyruklarında bekleyenlere sitem etti!.
GÜNDEM Haberi
Vali Bektaş banka kuyruklarında bekleyenlere sitem etti!.

Corona virüsü salgınına rağmen sokağa çıkan ve bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturan halkı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş uyardı.

Halkbank önünde uzun kuyruğu gören Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş vatandaşları bir araya gelmemeleri ve sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyardı. Vali Erdoğan Bektaş vatandaşlara” Yarın sabah beşte sokağa çıkma yasağı ilan etsek o zaman ne yapacaksınız” diye sordu. Tüm dünya virüsle savaşıyorsun ve sokağa çıkmaması konusunda uyarılar yapıyoruz. Bu kadar duyarsız olmanıza anlam veremiyorum lütfen sokağa çıkmayın iş ve işlemlerinizi evinizden halledin” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi can almaya devam ediyor.Türkiye’de de görülen ve hızla yayılma eğilimi gösteren salgında Pazar akşamı itibariyle 131 kişi yaşamını yitirmiş, vaka sayısında da artış göstermişti.Koronavirüs salgını ile ilgili Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm Bakanlıklar, ilgili kurumlar salgının daha tehlikeli boyutlara tırmanmaması için vatandaşlara “EVDE KAL” çağrısı yaparak, salgının yayılmasını engellenmeye çalışılıyor.

Vatandaşları “zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları” konusunda, Belediye ve polis araçlarından yapılan
anonslarla sokaktaki vatandaşlara uyarılanda bulunuyor. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın tedbirler kapsamında birçok alanda geçici kısıtlamalara gitmesine, yüzlerce işyerinin kapanmasına rağmen Bankaların çalışması ve bankalarda işlem yapmak isteyen vatandaşlar ise uzun kuyruklar oluşturarak tek tek bankalara alınıyor. Ancak, banka önlerinde biriken
vatandaşlara da “sosyal mesafe” kuralına uymaları konusunda da uyarılar yapılmasına karşın, birçok vatandaş bu kurala da uymamakta ısrar ediyor.

Bankaların açık olması üzerine fatura ödeme, promosyon, emekli maaşı, kredi veya kredi kartı işlemleri için gelenler Koronavirüsün kolayca bulaşmasına neden olabilecek “sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak” saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Koronavirüs salgını başladığından bugüne kadar alınan tedbirlere kısmen uyulurken, yaklaşık 10 gündür
banka önlerindeki vatandaşların virüsün yayılma riskini artırmaları, virüsün daha hızlı yayılma olasılığını da güçlendiriyor.

VALİ BEKTAŞ’TAN DUYARSIZLIĞA TEPKİ

Hafta başı olması dolayısıyla dün banka önlerinde daha fazla kalabalık görülmesi, “sosyal mesafeye”
uyulmaması Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı da oldukça kızdırdı. Gazipaşa Caddesi üzerinde bir banka önünde gördüğü kalabalığı görüp aracından inen Vali Erdoğan Bektaş, “Yarın sabah beşte sokağa çıkma yasağı ilan etsek o zaman ne yapacaksınız. Tüm dünya virüsle savaşıyor ve sokağa çıkmaması konusunda uyarılar yapıyoruz. Bu kadar duyarsız olmanıza anlam veremiyorum. Lütfen sokağa çıkmayın. İş ve işlemlerinizi evinizden halledin” diyerek banka önündeki vatandaşlara seslendi.

CADDELER YİNE ARAÇLARLA DOLDU

Koronavirüs salgını ile birlikte yetkililer Türkiye’de virüsün yayılmasını önlemek amacıyla her türlü tedbiri
alıp, “EVDE KAL” çağrıları yapılırken, hafta sonu sokağa çıkmayanlar, hafta başı birden kendilerini sokağa
attılar. Tedbirlere, uyarılara, virüs tehlikesine aldırış etmeyen bazı vurdumduymaz, duyarsız vatandaşlar yine
caddelerde, sokaklarda hiçbir işi dahi olmadan gezerken, cadde ve sokaklar yine araçlarla dolup taşması
dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Bektaş, banka, kuyruklarında, bekleyenlere, sitem, etti!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı