Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 09:33 Bu haber 1091 kez okundu
 
Zonguldak'ta tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı!.
GÜNDEM Haberi
Zonguldak'ta tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı!.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam saatlerinde Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından son dakika açıklama yaparak aralarında Zonguldak'ında bulunduğu 30 büyükşehir gece saat 00.01'den itibaren araç giriş ve çıkışlara kapatıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından sonra 81 İl Valiliğine genelge göndererek Zonguldak'ında bulunduğu 30 büyükşehir gece saatlerinde araç giriş ve çıkışlara kapatıldı. Gece saatlerinde polis ekipleri başta İstanbul yönü olan Alaplı girişi, Devrek girişi ve çıkışı olmak üzere yolu bariyerlerle kapatarak araç giriş ve çıkışları 15 gün süreyle geçici olarak kapatıldı. 

Öte yandan 15 gün süreyle geçici olarak kapatılan bu şehirlerde salgın devam ettiği sürece tekrar gözden geçirilip araç giriş ve çıkışları bu duruma göre yapılacak. Yine ihracat ile uğraşan büyük firmalar, büyük marketlerin sevkiyat tırları, kargolar bu yasaktan muaf tutularak getirdikleri ürünlerin faturasını sevk irsaliyesini yanlarında bulundurmaları ve ile giriş yaptıktan sonra 72 saat içerisinde araç giriş ve çıkışına kapatılan ili terk etmeleri zorunlu kılındı. Ayrıca kapatılan illerde tır şoförlerine konaklama yasaklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak'ta, tüm, giriş, ve, çıkışlar, kapatıldı!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı