Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül.

18.05.2023 - 15:21, Güncelleme: 18.05.2023 - 15:47 214 kez okundu.
 

Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül.

Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül.
Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül.  Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR Başkanı Tuncay GENÇER`E Anlamlı Ödül verildi. Kırım Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcısı ve İsmail Gaspıralı Akademisi Başkanı, Kırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn Doç Dr İsmet Zaatov tarafından, ANKABİR Genel Başkanı Sn Tuncay Gençer Bey'e tevdi edilmek üzere gönderilen üstün hizmet, kardeşlik ve teşekkür belgesi, Kırım İlim ve Hayır Derneği Başkanı Sn İsmail Hakkı Temizkök Beyefendi tarafından, ANKABİR Başkanvekili Hasan Kaya'nında hazır bulunduğu törenle taktim edildi. Tarihimizin en nadide caddelerinde, gönlümüzün en özel sokaklarında, hatıralarımızın en güzel anlarında daim ve kaim yeri olan, acılarımızın meşk ettiği, umutlarımızın tükenmediği, asla vazgeçemediğimiz, Ata Yurdu Kırım Cumhuriyeti ile bağımız hiç kopmadı ve kopmayacak. Hem kültürel, hem coğrafik, hem tarihi, hem de sosyolojik olarak yanında ve yakınında olmamız gereken, Medeniyet Kodlarımızda daima yaşayacak olan Kırım Cumhuriyeti ile köklerimize barışık kalarak, online olarak bağlanmalıyız. Tarih, tekerrürden öte bir ifade ile; her zaman olduğu üzere, denize ulaşmak isteyen bir çağlayan misali, TÜRK Kimliğinde demlenerek bizleri beklemekte, Türk Kahvesi'nin Kokusu gibi bizi yeniden, Ecdadımızın başarı seviyelerine çağırmaktadır. Dünyada mazlumun  yegane dostu olan Türk Adaleti'nin yeniden tesisi için, içinde gökkuşağı barındıran eşsiz bir bulut gibi, insanlık yağmurlarını toplumların üzerine akıtmaktan asla  imtina etmeyeceğiz. Bu mânâda dünyevi değerlerimizi, Kültürel değerlerle bütünleştirip, Dünya insanı gözü ile resme büyük bakarak, yetimlerin ağlamadığı, ihtiyaç sahibinin dilenmedigi, savaşların olmadığı, dünyamızın kirlenmediği, insaniyet kıvamına geldiğimiz günleri, Türk Birliği Dünyaya tekrar hakim olunca yakalayacağımıza inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere tarifi mümkün olmayan, dingin bir limanda huzur içinde olacağımız günleri özlemle anmamızı sağlayan,  "Dilde, Fikirde, İşte Birlik" sözleriyle sitayişle anılan  rahmetli İsmail Gaspıralı'nın ruhu maneviyatında bize özel duygular yaşatan kıymetli dostumuz Sn Doç Dr İsmet Zaatov Bakanımıza ve Kırım İlim Hayır Derneği Başkanı Sn İsmail Hakkı Temizkök'e nezaket ve içtenlik ve dolu hediyeleri için şükranlarımızı sunar, Samimiyetiniz ve samimi niyetiniz daim olsun.    
Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül.


Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR`E Anlamlı Ödül. 

Kırım Cumhurriyeti Kültür Bakanlığı`dan ANKABİR Başkanı Tuncay GENÇER`E
Anlamlı Ödül verildi.

Kırım Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcısı ve İsmail Gaspıralı Akademisi Başkanı, Kırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn Doç Dr İsmet Zaatov tarafından, ANKABİR Genel Başkanı Sn Tuncay Gençer Bey'e tevdi edilmek üzere gönderilen üstün hizmet, kardeşlik ve teşekkür belgesi, Kırım İlim ve Hayır Derneği Başkanı Sn İsmail Hakkı Temizkök Beyefendi tarafından, ANKABİR Başkanvekili Hasan Kaya'nında hazır bulunduğu törenle taktim edildi.

Tarihimizin en nadide caddelerinde, gönlümüzün en özel sokaklarında, hatıralarımızın en güzel anlarında daim ve kaim yeri olan, acılarımızın meşk ettiği, umutlarımızın tükenmediği, asla vazgeçemediğimiz, Ata Yurdu Kırım Cumhuriyeti ile bağımız hiç kopmadı ve kopmayacak.
Hem kültürel, hem coğrafik, hem tarihi, hem de sosyolojik olarak yanında ve yakınında olmamız gereken, Medeniyet Kodlarımızda daima yaşayacak olan Kırım Cumhuriyeti ile köklerimize barışık kalarak, online olarak bağlanmalıyız. Tarih, tekerrürden öte bir ifade ile; her zaman olduğu üzere, denize ulaşmak isteyen bir çağlayan misali, TÜRK Kimliğinde demlenerek bizleri beklemekte, Türk Kahvesi'nin Kokusu gibi bizi yeniden, Ecdadımızın başarı seviyelerine çağırmaktadır. Dünyada mazlumun  yegane dostu olan Türk Adaleti'nin yeniden tesisi için, içinde gökkuşağı barındıran eşsiz bir bulut gibi, insanlık yağmurlarını toplumların üzerine akıtmaktan asla  imtina etmeyeceğiz.

Bu mânâda dünyevi değerlerimizi, Kültürel değerlerle bütünleştirip, Dünya insanı gözü ile resme büyük bakarak, yetimlerin ağlamadığı, ihtiyaç sahibinin dilenmedigi, savaşların olmadığı, dünyamızın kirlenmediği, insaniyet kıvamına geldiğimiz günleri, Türk Birliği Dünyaya tekrar hakim olunca yakalayacağımıza inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere tarifi mümkün olmayan, dingin bir limanda huzur içinde olacağımız günleri özlemle anmamızı sağlayan,  "Dilde, Fikirde, İşte Birlik" sözleriyle sitayişle anılan  rahmetli İsmail Gaspıralı'nın ruhu maneviyatında bize özel duygular yaşatan kıymetli dostumuz Sn Doç Dr İsmet Zaatov Bakanımıza ve Kırım İlim Hayır Derneği Başkanı Sn İsmail Hakkı Temizkök'e nezaket ve içtenlik ve dolu hediyeleri için şükranlarımızı sunar, Samimiyetiniz ve samimi niyetiniz daim olsun.

 

 

Zonguldak HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vadicaycuma.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.