Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 14:19 Bu haber 468 kez okundu
 
Koronavirüse onlarda yakalandı!.
GÜNDEM Haberi
Koronavirüse onlarda yakalandı!.

Zonguldak eski İl Sağlık Müdürlerinden Dr. Bilal Cin ve eski Halk Sağlığı Müdürü, aynı zamanda yine eski Gökçebey Devlet Hastanesi Başhekimi ve Yeşilay Zonguldak Şube Başkanı Dr. Fatih Akça Koronavirüse yakalandı.

 

Dr. Bilal Cin'in ve Dr. Fatih Akça'nın yapılan Koronavirüs testleri pozitif çıktı. Cin ve Akça hastanede karantina altına alındı. Öte yandan Dr. Bilal Cin geçtiğimiz yıllarda dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yılın doktoru seçilmişti. Bilal Cin bir dönem Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde de Sağlık Ocağında doktorluk görevinde bulunmuştu.

 

Daha sonra yapılan atamayla Dr. Bilal Cin Zonguldak İl Sağlık Müdürü olarak görevine sürdürmüş bir müddet sonra yerine İl Sağlık Müdürü olarak Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi doktorlarından Dr. Ertuğrul Güner göreve getirildi. Dr. Fatih Akça ise bir dönem Zonguldak Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapmış ve daha sonra Gökçebey ilçesine tayini çıkınca burada Başhekim olarak görev yaptı. Akça, halen Zonguldak'ta Yeşilay Şube Başkanlığı görevini yürütüyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüse, onlarda, yakalandı!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı